Jak obsługiwać urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-J105? Jakie tusze wybrać?

przez dev5e2

Brother DCP-J105 to niewielkich rozmiarów urządzenie wielofunkcyjne, świetnie sprawdzające się w domu lub w małym biurze. Ten przyrząd umożliwia nie tylko drukowanie w kolorze, ale również skanowanie i kopiowanie obrazów oraz dokumentów. Obsługę ułatwia panel z małym ekranem, na którym wyświetlają się wszelkie komunikaty i błędy. Umożliwia on także modyfikację takich ustawień urządzenia jak rozmiar papieru czy jakość wydruku. Za jego pośrednictwem szybko można wykonać kopię dokumentu. Brother DCP-J105 pozwala na drukowanie formatów od A6 do maksymalnie A4.

 

Eksploatacja urządzenia Brother DCP-J105

Brother DCP-J105 tusz wykorzystuje technologię druku atramentowego. Oznacza to, że obraz powstaje przy użyciu płynnego tuszu znajdującego się w specjalnych pojemniczkach. Nanoszony jest na kartkę za pośrednictwem głowicy drukującej. Tusz do drukarki Brother DCP-J105 występuje w czterech kolorach: black, cyan, yellow oraz magenta. Ich symbole to LC-529XLBK (czarny), LC-525XLC (niebieski), LC-525XLY (żółty), LC-525XLM (purpurowy).

 

Jak sprawdzić poziom tuszu w drukarce Brother DCP-J105?

Kontrola poziomu tuszu w urządzeniu Brother jest niezwykle łatwa. Przede wszystkim, w momencie zużycia danego koloru, na wyświetlaczu pojawi się komunikat o konieczności jego wymiany. Można również sprawdzić stan poszczególnych kartridży, drukując z menu urządzenia stronę z poziomem materiałów eksploatacyjnych. Trzecim sposobem jest wizualna ocena ilości pozostałego tuszu. Należy w tym celu otworzyć pokrywę, znajdującą się z prawej strony drukarki i wyjąć pojemniczek z atramentem. Kontrola stanu materiałów eksploatacyjnych umożliwi wcześniejsze przygotowanie się do konieczności ich wymiany. Należy pamiętać, że brak któregokolwiek z kolorów uniemożliwi drukowanie.

 

Jakie materiały eksploatacyjne wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się jaki tusz do drukarki Brother DCP-J105 wybrać, to istnieją dwie możliwości. Pierwszą opcją są oryginalne materiały eksploatacyjne. Jest to rozwiązanie rekomendowana przez producenta sprzętu. Alternatywą są wysokiej jakości zamienniki, które przy zestawieniu z oryginałami czynią koszty eksploatacji zdecydowanie niższymi. Jest to możliwość warta rozważenia, szczególnie jeżeli urządzenie wykonuje dużo wydruków i tym samym konieczna jest częsta wymiana kartridży. Poza tuszami urządzenie potrzebuje do pracy już tylko papieru, najczęściej występujące w formacie a4, ryzach po 500 arkuszy, o gramaturze 80g/m2.

 

Wymiana tuszu

Jeśli chcesz zmienić w urządzeniu Brother DCP-J105 tusz, wykonaj następujące, proste kroki. Przygotuj odpowiedni kartridż, zdejmij z niego foliowe opakowanie oraz zabezpieczenia. Otwórz pokrywę tuszy i wyjmij pusty pojemnik, naciskając dźwignię znajdującą się w jego górnej części. W puste miejsce włóż nowy atrament. Następnie zamknij pokrywę. Na wyświetlaczu pojawi się komunikat o wymianie tuszu, który należy zatwierdzić przyciskiem oznaczonym strzałką do góry.

 

Jak zainstalować drukarkę Brother DCP-J105?

Urządzenie Brother DCP-J105 umożliwia komunikację przez USB oraz przez Wifi. Na stronie producenta znajdują się niezbędne sterowniki oraz programy ułatwiające instalację zarówno drukarki, jak i skanera. Do instalacji via USB konieczny jest kabel USB typ A-B o odpowiedniej długości. Aby podłączyć drukarkę należy zainstalować oprogramowanie dostarczone razem z urządzeniem lub pobrane ze strony producenta i postępować zgodnie ze wskazówkami. Koniecznie pamiętaj, aby nie podłączać przewodu USB przed rozpoczęciem instalacji. Kreator zasygnalizuje moment, w którym należy to zrobić.

 

Jak podłączyć drukarkę Brother DCP-J105 przez wifi?

Producent urządzenia zatroszczył się również o ułatwienie konfiguracji połączenia bezprzewodowego. Za pośrednictwem komputera z systemem operacyjnym Windows można połączyć drukarkę z siecią, używając pakietu MFL-pro. Po uruchomieniu oprogramowania wybierz połączenie bezprzewodowe i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Pamiętaj, aby zmienić ustawienia oprogramowania antywirusowego lub zapory systemowej, żeby oprogramowanie uzyskało pełne połączenie sieciowe.