salon fryzjerski

Jak wyposażyć salon fryzjerski?

przez dev5e2

Wyposażenie salonu fryzjerskiego jest niezbędne do jego prosperowania. Nie da się zaprzeczyć, że dobrze wybrane meble i sprzęt nie tylko ułatwiają pracę, ale też powodują, że miejsce cechuje się komfortem i elegancją. Jak urządzić salon fryzjerski, aby jednocześnie był funkcjonalny oraz gustowny? Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Jak urządzić salon fryzjerski? Wybór mebli

Jeśli posiadasz już lokal spełniający wszelkie wymogi oraz pomysł na jego funkcjonowanie, potrzebujesz jeszcze narzędzi. Jednak jak wyposażyć salon fryzjerski, aby przyciągał uwagę klientów i zachęcał ich do skorzystania z usług? Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie, a z całą pewnością nie ułatwia go ogrom ofert od różnych producentów.

Zanim będzie możliwe przeprowadzenie pierwszego cięcia lub farbowania, zachodzi konieczność zakupu niezbędnych mebli. Oczywiście, powinny się idealnie komponować z wystrojem wnętrza, ale przede wszystkim zapewniać wygodę zarówno pracownikom, jak i klientom. Dlatego z całą pewnością w wyposażeniu salonu fryzjerskiego nie może zabraknąć fotela, który musi być stabilny oraz wykonany z dobrej jakości materiałów. Obowiązkowo powinien posiadać regulowaną wysokość i podłokietniki. Dobrze, jeśli będzie miał również podnóżek, co poprawi komfort osoby na nim siedzącej. Należy pamiętać, że dość często na fotelu klienci spędzają przynajmniej godzinę, więc twardy bądź pozbawiony podłokietników model nie będzie odpowiedni.

Drugim potrzebnym meblem są konsolety, czyli po prostu lustra. W tej kwestii największe znaczenie mają rozmiar oraz oprawa szkła. Tego typu element pozwala klientowi na bieżąco śledzić, jak przebiegają postępy w pracy nad fryzurą i ocenić efekt końcowy.

Kolejnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego jest myjnia – stanowisko przeznaczone do mycia włosów. Poza umywalką ceramiczną lub plastikową potrzebny będzie również wygodny fotel ze stabilnym oparciem. Jeśli fundusze Ci to umożliwiają, warto rozważyć zakup myjni z funkcją masażu.

Chociaż szafki nie stanowią nieodłącznego elementu zakładu, to jednak bez nich ciężko byłoby wykonywać pracę – przecież narzędzia i akcesoria do włosów trzeba gdzieś przechowywać. Ciekawy pomysłem na pewno są witryny ze szklanymi drzwiami. Ekspozycja kosmetyków oraz farb daje klientom szansę na zapoznanie się z nimi, zanim jeszcze zasiądą na fotelu.

Przy pytaniu, jak urządzić salon fryzjerski, nie można pominąć jego pracowników, a komfort pracy może zapewnić im hoker, czyli taboret bez oparcia z regulowaną wysokością oraz gumowymi kółkami. Tylko w ten sposób fryzjer może bez trudu się przemieszczać, jednocześnie nie wstając. Przyda mu się również wózek lub pomocnik, gdzie będzie mógł położyć wszystkie narzędzia i mieć je pod ręką.

Jak wyposażyć salon fryzjerski? Wybór narzędzi i kosmetyków

Poza meblami wyposażenie salonu fryzjerskiego obejmuje również narzędzia i kosmetyki. W tym przypadku zawsze trzeba stawiać na pełen profesjonalizm, ponieważ klienci oczekują najwyższej jakości usług. Interesujące produkty w korzystnych cenach można znaleźć na stronie https://kern.net.pl/.

Bez jakich narzędzi nie można wyobrazić sobie pracy w salonie fryzjerskim? Oczywiście bez nożyczek. Powinny być dobrze dopasowane do ręki użytkownika i posiadać ostre ostrza. Zaraz za nimi muszą pojawić się grzebienie i szczotki. Choć obecnie na rynku dostępne są modele wykonane z różnych materiałów, to przy profesjonalnym czesaniu lepiej sprawdzają się ceramiczne.

Zarówno prywatne ubranie pracownika, jak i klienta musi zostać zabezpieczone przed zniszczeniem, dlatego koniecznie trzeba kupić fartuch oraz pelerynę. Co ciekawe, mogą stanowić doskonały sposób na reklamę, jeśli zostanie na nich zamieszczone logo firmy.

Koniecznie trzeba też się wyposażyć w urządzenia elektryczne, czyli suszarki, lokówki i prostownice. Najlepiej jest wybrać sprzęt profesjonalny oraz o dużej mocy. Te cechy wpłyną nie tylko na jakość czy tempo pracy fryzjera, ale też zadowolenie klienta.

Do wszystkich wyżej wymienionych pozycji dochodzą jeszcze drobne, ale nie mniej istotne elementy, które muszą znaleźć się w wyposażeniu salonu fryzjerskiego. Są to klipsy, miski i pędzle do farbowania oraz akcesoria sanitarne.