języki

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

przez dev5e2

Język angielski jest obecny wszędzie, od seriali, które lubisz, po memy w Internecie, do terminów używanych w branży, w której pracujesz. Opanowanie języka angielskiego otwiera tysiące „drzwi” do poszerzenia wiedzy, zgodnie z celami, które chcesz osiągnąć. Studiowanie, podróżowanie lub rozwijanie swojego życia osobistego i zawodowego może poprawić się, gdy mówisz po angielsku. Dlaczego jednak angielski stał się językiem uniwersalnym? Niewątpliwie dlatego, że jest najczęściej używanym językiem na świecie i najczęściej uczonym jako drugi język.

Dlaczego warto uczyć się języka angielskiego?

W dzisiejszych czasach nie ma wymówek, aby nie uczyć się angielskiego, ale jeśli nadal potrzebujesz zrozumieć, dlaczego warto uczyć się języka angielskiego argumenty są następujące:

Jest to przydatne narzędzie w miejscu pracy

Angielski otwiera możliwość lepszego wykształcenia, a co za tym idzie, lepszej pracy. Czy to w obszarach rządowych, czy w międzynarodowych firmach, niezależnie od dziedziny, w której pracujesz, angielski przyniesie Ci liczne korzyści, które poprawią Twoją obecną sytuację zawodową.

Popraw jakość swojej edukacji

Kolejnym powodem do nauki języka angielskiego jest to, że możesz mieć możliwość ubiegania się o przyjęcie na zagraniczne uniwersytety, aby uzyskać dostęp do lepszego wykształcenia. Będziesz miał nawet dostęp do bardziej aktualnych i kompletnych informacji, które są publikowane w języku angielskim.

Wakacje bez barier językowych

Wyjazd językowy za granicę to najlepszy sposób na naukę języka angielskiego, dający możliwość poznania nowej kultury i ciekawych ludzi, odwiedzenia niesamowitych miejsc i ogólnie spędzenia niezapomnianych wakacji. Co więcej, mówienie po angielsku pozwoli Ci na podróżowanie po świecie i bezproblemowe porozumiewanie się, ponieważ język angielski jest używany na wszystkich pięciu kontynentach.

Angielski pomaga wejść w świat biznesu

Zastanawiasz się, dlaczego warto się uczyć języka angielskiego? Bez wątpienia angielski stał się językiem międzynarodowej komunikacji, handlu i finansów. Jest nawet oficjalnym językiem wielu organizacji międzynarodowych, takich jak Unia Europejska, Organizacja Narodów Zjednoczonych czy Unesco, ze względów historycznych i politycznych.

Dzięki nauce języka angielskiego zbudujesz pewność siebie

Dzięki nauce języka angielskiego będziesz mógł zostawić wiele obaw za sobą, pokonując największe wyzwanie z samym sobą. Wraz ze wzrostem Twojej wiedzy i słownictwa, wzrośnie również Twoja pewność siebie, dzięki czemu proces nauki będzie coraz łatwiejszy.

Nauka angielskiego pozwala lepiej docenić i zrozumieć sztukę i literaturę

W ramach literatury anglosaskiej, kina i teatru będziesz w stanie lepiej docenić żarty, metafory i wszystkie niuanse, które są tracone w tłumaczeniu. Będziesz mógł również oglądać filmy w ich oryginalnej wersji, bez konieczności stosowania napisów czy dubbingu. Będziesz mógł nawet zrozumieć teksty swoich ulubionych piosenek i docenić historie swoich ulubionych gier wideo.

 

Nauka angielskiego pozwala na poprawę innych umiejętności

Według różnych badań, nauka języka angielskiego pozwala nie tylko na lepszą komunikację, ale także na poprawę innych umiejętności dzięki temu, że nauka języka, ogólnie rzecz biorąc, wytwarza pewne bodźce w mózgu, które rozwijają inne obszary w tym samym czasie.

Najlepsze kursy języka angielskiego online znajdziesz na stronie sj.amu.edu.pl