masażysta

Ile zarabia masażysta?

przez dev5e2

Masażysta to obecnie bardzo pożądany zawód. Coraz więcej osób potrzebuje masażu ze względu na brak aktywności fizycznej w życiu codziennym, obciążającą pracę lub uprawianie dużej ilości sportu. Jednak nie każdy masażysta zarabia tyle samo. Od czego więc zależą zarobki w tym zawodzie?

Masażysta – specjalizacja a zarobki

Ze względu na różne rodzaje specjalizacji w masażu, zarobki będą się różniły w poszczególnych przypadkach. Inaczej zarabia masażysta sportowy, a inaczej oferujący masaże relaksacyjne, zdrowotne, czy specjalistyczne.

Najlepiej zarobkowy będzie masaż sportowy, ponieważ jest to dość trudna dziedzina i wymaga ona specjalistycznej wiedzy. Masaże pochodzące z różnych regionów świata takie jak tajski i balijski, również wymagają specyficznej wiedzy i umiejętności. Dlatego mogą kosztować więcej niż masaż relaksacyjny lub klasyczny masaż olejkami.

Warto zwrócić również uwagę na miejsce, w którym znajduje się salon masażu, na przykład w turystycznych miejscowościach, resortach, dużych lub małych miastach. Masażysta – Jastrzębie Zdrój będzie zarabiał inaczej niż ten w centrum Warszawy lub Kołobrzegu.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na wynagrodzenie masażysty są jego umiejętności i doświadczenie. Masażyści z dłuższym stażem, większą wiedzą i praktyką, mogą liczyć na wyższe wynagrodzenie. Również wpływ na zarobki ma rodzaj zatrudnienia w zależności czy jest to etat, czy prywatna praktyka.

Ile zarabia masażysta na etacie

Zarobki masażysty na etacie zależą od tego, w jakim miejscu jest zatrudniony, wielkości salonu, specjalizacji i lokalizacji. Na przykład pracę jako masażysta w Jastrzębiu-Zdroju można znaleźć w salonach masażu, gabinetach kosmetycznych, gabinetach fizjoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. W każdym z tych miejsc zarobki będą się trochę różnić.

Najwięcej można się spodziewać po zarobkach masażystów sportowych. Dla nich etat może być dostępny na przykład w siłowniach. W salonach masażu w centrum dużych miast lub hotelach typu „wellness and spa” można liczyć na dość dobre wynagrodzenie. Najniższego wynagrodzenia można się spodziewać w małych w salonach kosmetycznych oferujących proste rodzaje masażu.

Ile zarabia masażysta z prywatną praktyką

Prywatna praktyka i posiadanie własnego gabinetu masażu jest nieco innym źródłem dochodu niż praca na etacie. W tym wypadku masażysta sam może określić swoje wynagrodzenie i ceny masażu. Jednak tak samo jak w przypadku zatrudnienia na etat, zarobki będą się różnić ze względu na specjalizację, doświadczenie i umiejętności.

Prowadzenie własnego gabinetu wiąże się również z samodzielnym pozyskiwaniem klientów. Sprawia to że można zarobić więcej lub mniej w zależności od tego ilu stałych klientów się posiada. Również samodzielnie trzeba radzić sobie z konkurencją i jest ona inna w zależności od lokalizacji. W dużych miastach jest wiele masażystów oferujących podobne masaże, dlatego muszą mieć oni konkurencyjne ceny. W małych miejscowościach można pozwolić sobie na wyższe ceny jeśli na przykład jest się jedynym specjalistą w okolicy. Jednak ilość klientów może być mniejsza niż w przypadku większych miast.