Jak działa peeling enzymatyczny?

przez dev5e2

Świeży i promienny wygląd skóry twarzy jest marzeniem wielu kobiet. Codzienna pielęgnacja specjalnie dobranymi kosmetykami do danego typu cery to nie wszystko. Bardzo ważny czynnik to eksfoliacja naskórka, czyli złuszczanie i usuwanie martwych komórek. Proces złuszczania jest możliwy dzięki zastosowaniu różnego rodzaju peelingów. Najdelikatniejszym produktem, który sprawdzi się również do wrażliwej, naczynkowej lub podrażnionej cery, jest peeling enzymatyczny. Kosmetyk posiada kremową konsystencję, a jego receptura obfituje w różnego pochodzenia enzymy, które skutecznie usuwają obumarłe komórki naskórka. Jak działa peeling enzymatyczny? Jakie efekty i korzyści zapewnia jego użycie?

Co to jest peeling enzymatyczny?

Peeling enzymatyczny jest produktem przeznaczonym do złuszczania martwego naskórka. Zalicza się go do grupy kosmetyków chemicznych, najczęściej występuje w postaci gęstego, kremowego kosmetyku, w którym nie znajdują się żadne drobinki lub grudki ścierające. Wyróżnia go wysoka skuteczność i delikatne działanie, które nie prowadzi do nadmiernego uszkadzania powierzchni skóry. Szczególnie warto stosować tego rodzaju zabieg podczas zmagania się z trądzikiem, a także posiadając skórę naczynkową, bardzo wrażliwą oraz skłonną do podrażnień mechanicznych.

Peelingi enzymatyczne zawierają różnego rodzaju enzymy pochodzenia roślinnego, jak na przykład papaina lub bromelaina. Podczas wykonywania zabiegu w zaciszu domowym, warto wybierać wysokiej jakości produkty, które posiadają bezpieczny, ale skuteczny skład. Najlepiej kupować je w zaufanych sklepach z profesjonalnymi kosmetykami, jak tiande-sklep.com.pl

Peeling enzymatyczny – jak działa?

Wiele osób zastanawia się, jak działa peeling enzymatyczny, jeśli jego formuła nie zawiera drobinek ścieralnych. Główną substancją, która zapewnia odpowiednie złuszczanie komórek naskórka, są zawarte w produkcie enzymy. Charakteryzują się silnym działaniem i wykazują właściwości prowadzące do rozkładu komórek na peptydy i aminokwasy. Efektem tego jest usunięcie zrogowaciałej warstwy i odsłonienie świeżej, gładkie skóry, która jest gotowa na przyjęcie aktywnych składników z aplikowanego serum lub kremu do twarzy.

Dodatkową funkcją peelingu enzymatycznego, przy regularnym stosowaniu kosmetyku, jest poprawienie i wyrównanie kolory skóry, a także dogłębne oczyszczenie porów. Peeling jest odpowiednio delikatny i nie prowadzi do zdzierania warstwy rogowej, co pozwala na jego stosowanie przy posiadaniu każdego rodzaju skóry, także bardzo wrażliwej i nieodpornej na działanie czynników mechanicznych.

Peeling enzymatyczny – co daje i dlaczego warto do stosować?

Każdy z zabiegów pielęgnacyjnych daje odpowiednie efekty i rezultaty, jeśli jest przeprowadzany regularnie. Warto wykonywać peeling enzymatyczny raz w tygodniu, gdyż taka częstotliwość pozwala zapobiegać nadbudowie warstwy rogowej. Z dobroczynnego działania produktu można korzystać o każdej porze roku, a przeciwwskazaniem do jego aplikacji jest posiadanie ran na powierzchni skóry oraz aktywnych stanów zapalnych, które objęte są wysiękiem ropnym. Działanie produktu na skórę przynosi wiele korzyści, widoczne są już po pierwszym użyciu. Co daje stosowanie peelingu enzymatycznego?

  • Usuwanie rogowej warstwy naskórka, co pozwala na likwidację suchych skórek,
  • oczyszczenie skóry twarzy,
  • wyrównanie i poprawa kolorytu skóry,
  • niwelowanie niedoskonałości,
  • przygotowanie naskórka na lepsze przyjęcie składników aktywnych, które są obecne w produktach pielęgnacyjnych,
  • ożywienie skóry twarzy, nadanie jej blasku i młodzieńczego wyglądu,
  • poprawa mikrokrążenia i metabolizmu komórkowego,
  • wygładzenie skóry bez zaczerwienienia i wywoływania podrażnień.

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest bardzo ważna do zachowania jej zdrowego wyglądu. Odpowiednio dobrane kosmetyki pozwalają na szybkie i efektywne radzenie sobie z posiadanymi defektami skóry, jak przebarwienia, trądzik czy nadmierne przesuszanie. Warto stawiać na dobre i wysokiej jakości kosmetyki, na przykład z oferty sklepu tiande-sklep.com, które dają zadowalające rezultaty.