twarz

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy?

przez dev5e2

Istnieje wiele sposobów na to, aby zachować skórę w doskonałej kondycji. Aby cieszyć się promienną, zdrową cerą, warto dbać o zrównoważoną dietę, pełną warzyw i owoców, pić odpowiednią ilość płynów, uprawiać aktywność fizyczną oraz starannie dobierać kosmetyki. Niektórzy dodatkowo korzystają z dobrodziejstw medycyny estetycznej w Jastrzębiu-Zdroju oraz wielu innych polskich miastach.

Co istotne, sporo osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że odpowiednio ułożona pielęgnacja twarzy potrafi zdziałać cuda w zakresie poprawy kondycji skóry. Ponadto pozwala w prosty sposób osiągnąć różnorodne cele jak rozjaśnienie przebarwień, spłycenie zmarszczek, poprawa napięcia skóry czy utrzymanie odpowiedniego poziomu nawilżenia. W jaki sposób powinna wyglądać kompleksowa pielęgnacja twarzy?

Jak należy dobrać kroki pielęgnacyjne w zakresie skóry twarzy?

Aby kosmetyki rzeczywiście spełniły wymagania w konkretnym obszarze, najpierw należy sprawdzić, jakie potrzeby ma skóra. W tym celu należy jej się przyjrzeć i określić typ. Najczęstsze to cera sucha, normalna, mieszana, tłusta oraz trądzikowa, aczkolwiek ten podział jest mocno umowny, a poszczególne rodzaje mogą się płynnie zmieniać w różnych obszarach twarzy.

Co więcej, skóra stanowi niezwykle zmienny narząd, dlatego z jednego typu może po jakimś czasie przejść w drugi. Z tego względu należy ją nieustannie obserwować i dostosowywać wykorzystywane kosmetyki na bieżąco.

Jakie etapy są ważne w pielęgnacji twarzy?

Pierwszym z istotnych kroków jest oczyszczanie skóry. Jeśli wcześniej został nałożony makijaż, najpierw należy go zmyć za pomocą płynu dwufazowego, olejku do demakijażu bądź płynu micelarnego. Dalej możesz umyć twarz delikatnym płynem, pianką lub żelem, aby pozbyć się pozostałości kolorowych kosmetyków oraz przygotować skórę do kolejnych kroków.

Następny etap stanowi tonizacja i polega na zastosowaniu hydrolatu lub toniku, który przywróci odpowiedni odczyn skóry. Co prawda, jeśli stosujesz kosmetyki do mycia o neutralnym pH, możesz pominąć ten krok. Natomiast wykorzystanie toniku bądź hydrolatu zaleca się, aby kolejne kosmetyki szybciej i lepiej się wchłonęły w głębsze warstwy skóry.

Jakie są kolejne etapy pielęgnacji twarzy?

Następny krok obejmuje zastosowanie serum i nie jest konieczny. Zaleca się go przede wszystkim osobom, które chcą dodatkowo odżywić skórę bądź mają na celu zniwelowanie jakiegoś problemu, na przykład pozbycie się przebarwień czy zmarszczek. Sera przydadzą się także osobom z przesuszoną, odwodnioną skórą.

Kolejny etap to nałożenie kremu. Ten kosmetyk warto dobrać w przemyślany sposób, zgodnie z wymaganiami Twojej cery. Co istotne, jeśli wybierzesz treściwy produkt o bogatym składzie, wtedy nie musisz stosować serum.

Warto także dobrać inny krem pod oczy, ponieważ kosmetyk dedykowany temu obszarowi jest znacznie delikatniejszy od produktu do nakładania na całą twarz.

Jaki jest ostatni etap pielęgnacji twarzy?

Ostatni, ale niemniej ważny etap w pielęgnacji twarzy stanowi nałożenie kremu SPF. Kosmetyk z odpowiednim filtrem ochroni cerę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, przez co skóra na dłużej zachowa zdrowie.