etui

Jakie etui do Samsunga Galaxy a71 wybrać?

przez dev5e2

Samsung Galaxy a71 to jeden z nowoczesnych telefonów komórkowych dostępnych na rynku. Dzięki dużemu ekranowi urządzenie sprawdza się nie tylko jako komunikator, ale również jako przeglądarka internetowa, nawigator GPS czy mobilna konsola do gier. Niestety, posiada tę samą wadę, co większość tego typu produktów. Telefon jest bowiem bardzo wrażliwy na różnego rodzaju zabrudzenia i uszkodzenia, które mogą być spowodowane codziennym użytkowaniem. Bardzo ważne jest więc wyposażenie Twojego telefonu w odpowiedni pokrowiec, który w znacznym stopniu uchroni wrażliwy smartfon przed uszkodzeniami. Poniżej opisane są różne rodzaje etui do Samsunga Galaxy a71, które pomogą wybrać odpowiednie zabezpieczenie urządzenia.

Minimalistyczne etui

Wielu użytkowników telefonów nie lubi kupować pokrowców, które znacząco ingerują w wygląd urządzenia. Warto zauważyć, że producenci smartfonów prześcigają się w atrakcyjnym wzornictwie urządzeń, dlatego szkoda byłoby odbierać modelom starannie wykonany design. Stąd też idealne dla  etui dla tego modelu Samsunga może być wykonane z silikonowego materiału, który posiada przezroczystą strukturę. W przypadku wyboru tego typu pokrowca musisz jednak pamiętać, że produkt stanowi ochronę jedynie tylnej obudowy telefonu. Co za tym idzie, przednia część urządzenia nadal pozostaje odsłonięta, dlatego warto dodatkowo wyposażyć telefon w szkło hartowane, które ochroni wrażliwy ekran przed zarysowaniami. 

Wybranie odpowiedniego etui nie musi oznaczać, że będzie ono przezroczyste. Dostępne są również silikonowe pokrowce, które posiadają unikatową grafikę wyróżniającą wygląd telefonu. Co prawda pokrowiec z kolorowym obrazkiem nie jest już tak minimalistyczny, jak przezroczysta wersja, ale wciąż sprawia, że smartfon  zachowuje smukły i atrakcyjny wygląd. 

Jeżeli szukasz pokrowca, który zasłoni niemal każdy fragment smartfona, możesz zdecydować się na tak zwane etui portfelowe. Produkt wyróżnia się otwieraną przednią klapką, która odsłania ekran telefonu. Poza tym większość dostępnych modeli posiada wewnętrzną kieszonkę na karty kredytowe i dokumenty, dzięki czemu takie etui faktycznie może zastąpić portfel. Musisz pamiętać, że rozkładany pokrowiec chroni ekran jedynie podczas niekorzystania z urządzenia. W przypadku odsłonięcia przedniej klapki ekran jest narażony na takie same uszkodzenia, jak w przypadku korzystania z etui silikonowego. Stąd też warto zadbać o osobną ochronę ekranu, która zapewni pełne zabezpieczenie urządzenia.

Pancerna ochrona telefonu

Niektórzy użytkownicy telefonów szukają pokrowca, które sprawdzi się idealnie nawet w trudnych warunkach. Nie chodzi jedynie o wyprawę w Himalaje czy skoki ze spadochronem. Już nawet jazda na rowerze górskim może spowodować, że Twój smartfon będzie narażony na dotkliwsze uszkodzenia. Osoby aktywne powinny więc przemyśleć, czy nie najlepiej wybrać bardziej wytrzymałe modele etui dostępne na rynku. Większe bezpieczeństwo zapewnia metalowa obudowa pokrowca, która może być wyposażona w dodatkowe elementy amortyzujące upadek urządzenia. Co prawda pancerne etui powoduje, że smartfon staje się większy, a przy tym mniej atrakcyjny, dlatego polecane jest w szczególności osobom, dla których bezpieczeństwo urządzenia jest absolutnym priorytetem.

Odpowiednio dopasowane etui do Samsung Galaxy a71

Wybierając odpowiednie etui, musisz upewnić się, że jest ono przeznaczone dla posiadanego modelu telefonu. Chociaż dla większości użytkowników jest to oczywiste, to i tak zdarzają się klienci, którzy kupują pokrowce dla pokrewnych rodzajów urządzeń. Niestety, w większości przypadków podejmują oni błędną decyzję. Rozmiar urządzenia może się zgadzać, ale to za mało, żeby uzyskać gwarancję zakupu odpowiedniego produktu. Warto zauważyć, że dzisiejsze modele telefonów różnią się chociażby kształtem tak zwanej sfery obiektywów, dlatego nieodpowiedni rodzaj pokrowca może ograniczyć funkcje fotograficzne. Wybierając etui przeznaczone konkretnie do tego modelu, będziesz pewny, że unikniesz niepotrzebnego uszkodzenia Twojego smartfona.