Poradnik manicure – jak zrobić french bez pasków?

przez dev5e2

Manicure typu french to trend wśród stylizacji paznokci, który narodził się w latach 70. i do dzisiaj ma wielu zwolenników, bezustannie stanowiąc ikonę elegancji i kobiecości. Wiele osób błędnie kojarzy ten wzór z francuskim pochodzeniem, jednak za pomysłodawcę uznawany jest Amerykanin Jeff Pink, który stworzył go w 1976 roku, z myślą o największych gwiazdach Hollywood. Szczególnie kojarzona z tym trendem jest Uma Thurman, ale obecnie french nie ogranicza się jedynie do czerwonych dywanów, a wiele kobiet na całym świecie uważa go za swój ulubiony rodzaj manicure.

Jak wygląda manicure French?

Manicure french najczęściej stanowi kompozycję dwóch kolorów, z czego jeden jest bazą, a drugi wykończeniem końcówki paznokcia – co nawiązuje do jego naturalnego wyglądu. Tradycyjny french wykorzystuje kolor biały, bądź kremowy w ramach odcięcia, a w ramach podstawy – kolory z gamy barw nude, o odcieniach zbliżonych do koloru płytki paznokcia.

Aktualnie, w świecie stylizacji paznokci panuje duża różnorodność, dlatego pomimo tradycyjnych zestawień barw, możliwe jest wykonanie frenchu przy wykorzystaniu odważniejszych kolorów. Podobnie też konkretne stylizacje mogą charakteryzować się innym kształtem wykończenia.

Jak zrobić French bez pasków?

Najprostszą metodą wykonania manicure typu french, jest wykorzystanie samoprzylepnych pasków, które przyklejone na paznokieć, pomagają wykonać charakterystyczne odcięcie. Nie każdy jednak posiada takie naklejki, dlatego warto wiedzieć, jak zrobić french bez pasków pomocniczych. Sposobów na uzyskanie efektu odcięcia bez szablonu jest naprawdę wiele, ale niezależnie od wybranej techniki, przy wykonywaniu tego efektownego manicure, istotnym czynnikiem jest trening, który pozwoli na osiągnięcie zachwycających efektów.

French bez pasków z wykorzystaniem pędzelka

Wykonanie frencha przy pomocy pędzelka, pozwala na uzyskanie różnego rodzaju odcięć, jednak wymaga to pewnej precyzji. Użycie pędzelka o cienkim i długim włosiu pozwoli na wykonanie prostej linii, jednak grubszy pędzel o krótszym włosiu zapewnia większą stabilizację, Ta metoda uzyskania french bez pasków, przebiega w odwrotnej kolejności, niż w przypadku skorzystania z samoprzylepnych szablonów. Oznacza to, że w pierwszej kolejności nałożony zostaje kolor, który będzie pokrywał całą powierzchnię płytki paznokcia. Następnie należy wykonać odcięcie. Dłoń powinna stabilnie leżeć na oparciu, np. na blacie stołu, aby zminimalizować jej drżenie. Pędzelkiem należy domalować odcięcie, w wybranym przez siebie kolorze i kształcie. Istotne jest, aby ruchy przy malowaniu końcówki paznokcia były pewne i szybkie.

French bez pasków z wykorzystaniem sondy

Metoda z wykorzystaniem sondy przebiega podobnie, do metody z wykorzystaniem pędzelka. Ponownie należy w pierwszej kolejności pokryć płytkę paznokcia kolorem bazowym, a następnie przy wykorzystaniu sondy domalować odcięcie. Sonda jest znacznie sztywniejsza od pędzelka, dlatego sprawdzi się u osób, które nie mają pewnej ręki. Ta metoda ma jednak swoje minusy i z uwagi na okrągły kształt sondy, niemożliwe jest osiągnięcie tak wielu kształtów odcięcia, jak przy skorzystaniu z pędzelka.

French bez pasków z wykorzystaniem gąbki

Bardzo prostą metodą na wykonanie manicure french bez pasków, jest skorzystanie z gąbki. W pierwszej kolejności ponownie należy pokryć płytkę paznokcia kolorem bazowym. Kiedy pierwszy lakier zaschnie lub zostanie utwardzony w lampie, na gąbeczkę należy nanieść lakier wybrany do wykonania odcięcia. Naciskając delikatnie końcem paznokcia na morką gąbeczkę, nałożymy na płytkę lakier, który wykona charakterystyczne odcięcie. W zależności od siły nacisku, możliwe jest osiągnięcie odcięcia węższego lub grubszego, ważne jest natomiast, aby na wszystkich paznokciach jaśniejsze końce były tej samej szerokości.

Metoda ta sprawdzi się też przy wykorzystaniu stempelka do ozdabiania paznokci. Wówczas kolor odcięcia należy nanieść na powierzchnie stempla i postępować tak, jak w przypadku wykorzystania gąbki. Skorzystanie z przeźroczystego stempla dodatkowo zapewnia większą kontrolę przy osiągnięciu tej samej szerokości na każdym paznokciu.