Torebka damska – jaką wybrać?

przez dev5e2

Funkcjonalna, modna i pasująca do wielu stylizacji. Taka powinna być każda torebka damska. Wydawać by się mogło, że wybór takiego dodatku jest niezwykle łatwy. Bo czego tu można oczekiwać od zwykłej torebki? Powinna przecież zmieścić najpotrzebniejsze rzeczy i tyle. Tymczasem wybór odpowiedniej torebki damskiej wcale nie jest prostym zadaniem. Jak się okazuje torebkę powinno dobierać się między innymi do figury oraz do okazji. Inną galanterię skórzaną zabieramy na romantyczną randkę, inną na wesele, a jeszcze inną do pracy. Jaką zatem damską torebkę wybrać i którym cechom przyjrzeć się najdokładniej?

Po pierwsze rozmiar

Jak już wyżej zauważono torebki damskie skórzane powinniśmy dobierać przede wszystkim do swojej figury. Ten niepozorny dodatek może bowiem podkreślić szczupłą talię, ale może także zatuszować pewne mankamenty figury. Duże torebki chociaż ciągle są bardzo modne, to przeznaczone przede wszystkim dla pań o nieco większych rozmiarach. Nie dość, że do takiej torby można sporo zmieścić, to jeszcze można się nią nieco przysłonić. Duże torby skórzane świetnie sprawdzą się u pań, które chodzą na uczelnię czy do pracy w biurze. Do torby można schować nie tylko portfel czy telefon, ale także tablet czy nawet mały laptop. Paniom o smukłych kształtach proponujemy nieco mniejsze torby na przykład w kształcie listonoszki czy kopertówki. Niemniej jednak, podążając za trendami można pozwolić sobie na przełamanie pewnych schematów. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, żeby dużą skórzaną torbę nosiła kobieta o niskim wzroście i smukłej talii.

Po drugie – kształt

Przeglądając ofertę sklepów z galanterią skórzaną można nabawić się zawrotów głowy. Producenci torebek damskich niemalże każdego sezonu zaskakują nas jakimiś nowościami, a panie które uwielbiają takie dodatki mają w swojej szafie niezliczoną ilość torebek. Warto więc z bliska przyjrzeć się kształtom i rozmiarom tych akcesoriów. Na pierwszy plan wysuwają się klasyczne skórzane torebki damskie. Są one przeważnie prostokątne lub kwadratowe, mają doczepiany pasek i jedną dużą komorę w której znajduje się kilka mniejszych przegródek. Taki tradycyjny kształt torebki idealnie sprawdzi się na co dzień i do pracy. Jeśli panie muszą do biura muszą i ubierać się zgodnie z określonym dress code, to prostokątna torebka mieszcząca format A4 i dostępna w kolorze czarnym będzie jak znalazł.

Jeżeli jednak mamy na myśli nieco mniejszą torebkę damską skórzaną, to tak zwana listonoszka będzie jak znalazł. Jest to nieco mniejsze akcesorium, które nie zmieści na przykład teczki z dokumentami, ale taka torba cechuje się sporą funkcjonalnością. Ma ona bowiem dołączony długi pasek, który w razie potrzeby można przewiesić przez ramię. Do tego torba listonoszka cechuje się także wieloma małymi przegródkami.

Jeszcze jednym kształtem torebki, który warto omówić jest mała kopertówka. Taka wersja także może być skórzana i niezwykle elegancka. Dobiera się je przede wszystkim do wieczorowych stylizacji. Jeżeli zatem przed nami jakieś wesele, premiera w teatrze czy romantyczna kolacja, to kopertówka będzie strzałem w dziesiątkę. Tutaj jednak warto zaznaczyć, że do kopertówki zmieści się tylko kilka niezbędnych przedmiotów takich jak portfel, telefon, lusterko czy puderniczka.

Jeżeli natomiast chodzi o torebki damskie skórzane, które świetnie sprawdzą się na co dzień, to wedle obowiązujących trendów możemy zwrócić uwagę na tak zwane torby worki. Co prawda, w wersji skórzanej jest ich nieco mniej, ale zawsze możemy znaleźć jakiś atrakcyjny model.

Po trzecie – kolor

Jeżeli nadal nie wiemy jaką damską torebkę wybrać, to kolejną cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest kolor. Tutaj mamy pełne pole do popisu. Wśród galanterii skórzanej są bowiem klasyczne czarne i brązowe torby, ale dostępne są także torby w kolorze czerwonym, szarym, granatowym czy nawet zielonym. W ramach podsumowania należy wspomnieć, że wybór damskiej torby skórzanej nie należy do najprostszych.