telefon

Telefon szybko się rozładowuję – jak temu zaradzić?

przez dev5e2

Współczesne telefony oraz smartfony są nieodłączną częścią życia większości ludzi. To narzędzia pracy, rozrywki, ułatwiające kontakt z bliskimi. Wyposażone w baterie mogą po jakimś czasie przestać działać w pełni poprawnie. Przeczytaj, co zrobić, gdy telefon szybko się rozładowuje. Dowiedz się także, jak przeciwdziałać psuciu się baterii. Sprawdź najlepsze sposoby na długą żywotność baterii w Twoim telefonie.

Telefon szybko się rozładowuje – jakie mogą być przyczyny?

Jeżeli Twój telefon się grzeje i szybko rozładowuje, bardzo możliwe, że stale działają aplikacje zużywające dużą ilość zasobów. Może być to także oznaka starej lub uszkodzonej baterii, która przestaje funkcjonować prawidłowo. iPhone szybko się rozładowuje także w sytuacji, gdy bateria nie jest już tak wydajna jak na początku. Jeżeli telefon szybko się rozładowuje i bateria nie trzyma wystarczającej ilości czasu, może okazać się również, że telefon jest zawirusowany albo działa w trybie zwiększonej wydajności, która powoduje większe zużycie energii.

Co zrobić, gdy telefon szybko się rozładowuje?

Twój telefon się grzeje i szybko rozładowuje, a Ty nie możesz już korzystać z niego bez obaw o niski poziom naładowania baterii? To niekoniecznie powód do zakupu nowego telefonu. Oto sposoby, które warto wykorzystać. Przeczytaj, co zrobić, gdy telefon szybko się rozładowuje:

  • sprawdzić aplikacje korzystające z baterii – nowe wersje systemów Android czy iOS pozwalają na weryfikację statystyk użycia baterii,
  • „wyczyścić” telefon ze zbędnych programów i aplikacji, w szczególności tych działających w tle,
  • zweryfikować, czy telefon nie jest używany w strefach o słabym zasięgu sieci komórkowej – ciągłe łącznie i wyszukiwanie sieci może powodować zwiększone zużycie energii,
  • zresetować telefon do ustawień fabrycznych i zweryfikować występowanie problemu,
  • doraźna pomoc – noszenie ze sobą pojemnego powerbanku z przewodem ładującym,
  • wymiana baterii – jeżeli problem nadal się utrzymuje.

Jeżeli telefon szybko się rozładowuje mimo wykonania wszystkich powyższych kroków, łącznie z wymianą baterii, może okazać się, że po prostu jest wyjątkowo intensywnie użytkowany. Zdarza się także, że również inne niż niewydajna bateria usterki powodują szybkie rozładowywanie się urządzenia. Jednak dobry serwis powinien przeprowadzić pełną diagnostykę, by wykluczyć takie możliwości.

iPhone szybko się rozładowuje – wymiana baterii

Zarządzanie energią w smartfonach marki Apple, czyli iPhone’ach stoi na dość wysokim poziomie. Dlatego też w sytuacji, gdy iPhone szybko się rozładowuje przy normalnym użytkowaniu, najczęściej masz do czynienia ze słabą, zużytą baterią. Można wykonać jej test wydajności z użyciem dedykowanego oprogramowania. Sprawdź, co może oznaczać szybkie rozładowywanie się baterii: https://flyandmore.pl/bateria-w-iphone-szybko-sie-rozladowuje-co-to-moze-oznaczac/ W sytuacji niskiej wydajności baterii konieczna będzie jej wymiana. Bez specjalistycznych narzędzi, wiedzy, umiejętności i dostępu do części zamiennych lepiej nie wykonywać wymiany baterii samodzielnie. Profesjonalny serwis wykona pełną diagnostykę, sprawdzi dlaczego telefon się grzeje i szybko rozładowuje, a następnie w miarę możliwości technicznych wykona kompletną naprawę.

Jak przeciwdziałać uszkodzeniom baterii w telefonie?

Aby nie dochodziło do sytuacji, w których telefon szybko się rozładowuje, bateria traci sprawność, warto dbać odpowiednio o urządzenie. Te kilka kroków pozwoli na oszczędzanie energii, ale także dbanie o baterię urządzenia:

  • korzystaj z trybów oszczędzania energii w telefonie,
  • nie dopuszczaj do całkowitego rozładowania baterii,
  • ładuj telefon najlepiej do końca – do osiągnięcia pełnego naładowania,
  • kiedy nie jest potrzebna, wyłączaj transmisję danych i inne sposoby komunikacji,
  • nie zostawiaj wielu aplikacji w trybie czuwania, korzystaj z czyszczenia pamięci,
  • nie zostawiaj włączonej latarki w telefonie,
  • używaj oprogramowania antywirusowego na telefonie.

Wbrew pozorom sytuacje, kiedy smartfon czy iPhone szybko się rozładowuje, mogą zdarzyć się często, jednak nie zawsze są one symptomem uszkodzonej baterii. Dlatego warto zawsze, zanim oddasz telefon do serwisu samodzielnie sprawdzić, jaka może być przyczyna problemów z czasem działania smartfona na baterii.