akcesoria samochodowe

Jak zwiększyć komfort podczas długiej podróży samochodem?

przez dev5e2

W końcu nadszedł czas wyjazdów wakacyjnych. Wybierając się na upragniony urlop, decydujemy się na dłuższe bądź krótsze trasy różnymi środkami transportu. Najczęściej wybieraną i dostępną opcją jest samochód osobowy. Długa trasa w pozycji siedzącej potrafi być jednak wyczerpująca. Jak zwiększyć komfort jazdy samochodem? Jakie dywaniki do samochodu wybrać, aby cieszyły oko i stopy?

Pomocne akcesoria samochodowe

Szeroko dostępne na rynku akcesoria samochodowe pozwalają na znaczne zwiększenie komfortu jazdy. Każdy może wybrać coś dla siebie, w zależności od swoich potrzeb. W poniższym zestawieniu znajdują się propozycje przeznaczone dla kierowcy i pasażerów.

Nawigacja GPS

Przydatna na dłuższe trasy w nieznany teren. Warto się w nią wyposażyć, jeżeli samochód nie posiada automatycznie wbudowanej nawigacji. Nie tylko wskazuje drogę, lecz także informuje o możliwych utrudnieniach (np. korkach, robotach drogowych) i wybiera najszybszą opcję. Zdecydowanie ułatwia podróż kierowcy.

Ładowarka samochodowa

Długa podróż potrafi być żmudna i męcząca. Z tego powodu często sięgamy po telefon komórkowy bądź tablet, który intensywnie użytkowany, traci swoją energię. Wtedy z pomocą przychodzi ładowarka przeznaczona do samochodu. Warto mieć taki gadżet zawsze przy sobie, tak samo jak telefon.

Organizery do bagażu

Dzięki organizerom, podróż może stać się wygodniejsza. Czasem potrzebujemy danej rzeczy „na już” i wśród stosu bagażu nie możemy jej znaleźć. Akcesoria samochodowe w postaci organizerów do bagażnika, bądź wnętrza auta pozwalają zaoszczędzić czas przeznaczony na przeszukiwanie. 

Transmiter FM 

Urządzenie dla samochodów nieposiadających opcji przesyłania dźwięku z telefonu bądź innego urządzenia. Umożliwia na odtwarzanie dowolnej muzyki przez głośniki przy pomocy łączności Bluetooth bądź przez port USB. Przyjemne brzmienia również znacznie zwiększają komfort jazdy samochodem. 

Lodówka samochodowa

Najczęściej są zasilane przy pomocy gniazda zapalniczki samochodowej. Do takiej lodówki można włożyć zarówno jedzenie, jak i napoje. Podczas upałów, orzeźwiający napój z lodówki będzie zdecydowanie przyjemniejszy niż ten nagrzany od promieni słonecznych.

Mata masująca

Specjalne maty przyczepiane do siedzenia zdecydowanie poprawią wygodę kierowcy. Pozwolą się odprężyć zmęczonym plecom, przyzwyczajonym do jednej pozycji. Taka mata przyda się nie tylko na podróż, ale również w domu lub do biura. Zalecana wszystkim osobom długo przebywającym w pozycji siedzącej.

 

Należy pamiętać, że wszystkie akcesoria mają za zadanie poprawić komfort jazdy samochodem. Powinny być zatem dostosowane do potrzeb podróżujących oraz przede wszystkim zgodne z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. 

Dywaniki do samochodu na podróż – jakie wybrać?

Kolejną często rozważaną przez kierowców kwestią jest wybór dywaników samochodowych, które najlepiej sprawdzą się w podróży. Głównymi kryteriami jest na pewno sezon, przez który będą używane, estetyka oraz indywidualne preferencje. Inne dywaniki wybierzemy na deszczową jesień, a inne na suche lato.

Gumowe dywaniki

Sprawdzą się w okresie jesienno – zimowym, gdy na dworze znajdują się kałuże i śnieg. Na takich dywanikach, woda swobodnie utrzymuje się na powierzchni i nie wsiąka, gdyż są odpowiednio podwyższone na końcach. Kolejną ich zaletą jest łatwość w utrzymaniu czystości. Wystarczy ostrożnie wyjąć je z samochodu, umyć i pozostawić do wyschnięcia. Sprawdzą się podczas podróży z dziećmi. Należy jednak pamiętać, że mokre, gumowe dywaniki mogą doprowadzić do zamarzania uszczelek bądź pary na szybach. 

Welurowe dywaniki

Są bardzo estetyczne, jednak sprawdzą się bardziej podczas cieplejszych dni. Wyglądają atrakcyjniej i są wygodniejsze dla stóp, niczym dywan. Chłoną jednak wodę, która wnika głęboko w struktury włókien. Wymagają częstszego czyszczenia i dbania, jednak odwdzięczają się designerskim wyglądem. 

Przed dłuższą podróżą samochodem należy się zastanowić, jakie akcesoria poprawią nasz komfort jazdy samochodem. Rozwiązania powinny być dostosowane do potrzeb kierowcy i pasażerów.