kredyt

Ile kosztuje doradca kredytowy?

przez dev5e2

Oto poważna decyzja – konieczność zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Analiza trwała bardzo długo, ale w końcu decyzja została postanowiona, że czas zacząć działać. Jak znaleźć najkorzystniejszy kredyt hipoteczny? Przy pomocy doradcy kredytowego. Tak, ale wiele osób obawia się nie tyle samych kosztów związanych z kredytem, ile właśnie z doradztwem kredytowym. Czas więc na to, aby powiedzieć sobie, ile kosztuje doradca kredytowy. Jest to bowiem czynnik, który dla wielu osób jest zaporowy, jeżeli chodzi o skorzystanie z pomocy takich osób.

Koszt doradcy kredytowego

Dla wielu osób okazać może się to nie lada zaskoczeniem, ale konsumenci nie płacą NIC za skorzystanie z usług takiej osoby. Jak to jest możliwe? Przecież taki doradca musi otrzymywać wynagrodzenie, aby mieć „na chleb i na życie”. Otóż każdy doradca, który zajmuje się wynajdywaniem najkorzystniejszych ofert kredytowych, otrzymuje wynagrodzenie od poszczególnych instytucji finansowych, jakich kredyty polecił.

Niezależnie od tego, czy ma się do czynienia z doradcą niezależnym, który w swojej ofercie ma oferty różnych banków, czy też z tzw. osobą korporacyjną. Jeżeli ktoś do tej pory spotkał doradcę, który pobrał od niego stosowną opłatę, to …miał po prostu pecha. Żaden szanujący się doradca kredytowy, nie pobiera od swoich klientów dodatkowych opłat.

Koszta bankowe

No ale jednak ktoś za to musi zapłacić. Nasuwa się więc pytanie, czy tak naprawdę klient nie zostaje obciążony kosztami doradczymi, już w swoim kredycie. Okazuje się, że nie. Może wydawać się to nader skomplikowane, ale nie. Tak, wiele osób będzie oburzać się zarzucając bankom kłamstwo, ale tak nie jest. Banki zaliczają koszta doradcze raczej do finansów, jakie muszą ponieść na reklamę. Tym bardziej że prowizja dla doradcy wypłacana jest dopiero wtedy, kiedy klient uruchomi swój kredyt. Prawdą jest to, że doradca kredytowy (w szczególności, jeżeli chodzi o mniejsze miejscowości), jest bardziej skuteczny niż kampania reklamowa.

Ile zarabia doradca kredytowy?

Skoro już konsument wie, ile kosztuje doradca kredytowy, to czas na to, aby poznać wysokość jego zarobków. Nie jest ona dokładna do ustalenia, ponieważ wszystko zależne jest od tego, z jaką prowizją bankową ma się do czynienia. Są to indywidualne ustalenia z danym klientem. Na ogół stawki wahają się od 2 do 5%, jeżeli chodzi o kredyt. Wydaje się, że na pozór jest to mało. Jeżeli jednak weźmie się pod uwagę wielkość udzielanych kredytów przez banki, jest to niekiedy imponująca suma, która może być godna pozazdroszczenia przez wiele osób.

Czy warto wybrać doradcę kredytowego?

Koszt doradcy kredytowego jest już znany. Tak więc warto odpowiedzieć sobie, że współpraca z taką osobą okazać się może naprawdę opłacalna. W szczególności, jeżeli jest mowa o poważnych kredytach, jak chociażby – wspomnianym wyżej – kredycie hipotecznym. Tego typu zobowiązania finansowe są bardzo poważne. Na wiele lat, z różnym oprocentowaniem.

Kredytobiorcy na pewno będą mieli ogrom wątpliwości

Każdy doradca kredytowy musi być taką osobą, której zadaniem jest rozwianie owych wątpliwości, poprzez dobór trafionej oferty. Takiej, dzięki której będzie można spełnić marzenia o własnym domu, czy też jakiekolwiek inne, które powiązane są z poważnymi zobowiązaniami finansowymi.

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na taką współpracę? Chociażby dlatego, że sam doradca pomaga załatwić wszelkiego rodzaju formalności. Tak naprawdę, jest to specjalista, który znacznie przyspiesza całą procedurę – a co za tym dalej idzie, wydanie decyzji (pozytywnej lub negatywnej).

Nie można jednak zapomnieć o tym, żeby wybrać doradcę z polecenia. Człowieka, który naprawdę stara się na korzyść klienta po to, aby ten miał pewność, że zostanie potraktowany wyjątkowo. Tak jakby on sam chciał być potraktowany. W końcu każdy kredyt niezależnie od tego, z jaką kwotą będzie się miało do czynienia, powinien zostać wybrany w sposób indywidualny, uwzględniając m.in. sytuację materialną, życiową, przyszłych kredytobiorców.