kostka brukowa

Jak często należy myć kostkę brukową?

przez dev5e2

Kostka brukowa to popularna nawierzchnia, która wygląda bardzo atrakcyjnie, jeśli jest czysta i zadbana. Wybrukowana powierzchnia może porastać mchem, jeśli znajduje się w miejscu zacienionym, ale też mogą na niej pojawić się rdzawe wykwity. Nieestetyczny wygląd kostki brukowej może rzutować na wygląd całego ogrodu oraz posiadłości, dlatego warto wyczyścić swój podjazd lub chodnik.

Kiedy zdecydować się na mycie kostki brukowej?

Kostka brukowa to trwała i stosunkowo tania nawierzchnia, która może odmienić wygląd ogrodu. Spełnia nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też funkcjonalną. Stanowi doskonały materiał na stworzenia miejsca parkingowego, podjazdu, ścieżki w ogrodzie. Bruk widoczny jest również w miastach, w parkach, jest cennym elementem infrastruktury. Z tego względu niezwykle ważne jest czyszczenie i mycie kostki brukowej. Poznań jest miastem, gdzie szczególnie dba się o estetykę ogrodów, dlatego wiele osób korzysta z usług profesjonalnego czyszczenia bruku.

Częściej czyści się kostkę brukową, która narażona jest na intensywne użytkowanie i zachwaszczenie. Takie nawierzchnie znajdują się w miastach, na terenach firm lub budynków użyteczności publicznej. W takich miejscach kostka jest myta przynajmniej raz w roku. Nawierzchni brukowej w parkach raczej się nie czyści lub myje się ją bardzo sporadycznie.

Profesjonalne mycie kostki brukowej — Poznań

Czyszczenie kostki brukowej w Poznaniu to popularna usługa, na którą decydują się mieszkańcy miasta. Czyszczenie i mycie nawierzchni brukowej usuwa rdzawe ślady po nawozach do trawników, pomaga pozbyć się mchu, chwastów oraz błota. Kostka powinna zostać wyczyszczona przynajmniej raz w roku, zwykle jednak mycie kostki brukowej przeprowadza się dwa razy w ciągu sezonu.

Pierwsze mycie kostki brukowej warto wykonać tuż po wiośnie. Na powierzchni mogą znajdować się wtedy ślady błota, soli drogowej. Kolejne czyszczenie zaleca się wykonać w czasie lata. Dotyczy to zwłaszcza chodników i podjazdów w miejscach zacienionych. Brak słońca i wysoka wilgotność powietrza to idealne warunki do rozwoju mchów i porostów, dlatego wskazane jest tutaj mycie kostki brukowej. Poznań to miejsce, gdzie z pewnością można skorzystać z pomocy profesjonalistów posiadających odpowiedni sprzęt.

Jak czyści się kostkę brukową w Poznaniu?

Metoda czyszczenia chodników zależy od rodzaju zanieczyszczeń, które znajdują się na bruku. Jeśli mamy do czynienia z mchem, z błotem lub ze solą drogową — stosuje się myjki ciśnieniowe. Woda pod ciśnieniem nie tylko usuwa uporczywe zabrudzenia, ale też pozwala pozbyć się mchu i drobnych chwastów, które wyrastają w przestrzeni między brukiem.

Z rdzawymi śladami na bruku poradzi sobie specjalistyczne mycie kostki brukowej. Poznań jest miastem, gdzie wiele profesjonalnych firm stosuje skuteczne środki, które usuwają rdzawe, nieestetyczne plamy z powierzchni brukowych. Chemiczny środek doskonale usuwa zabrudzenia, wystarczy nanieść go na powierzchnię bruku i wyszorować za pomocą ostrej szczotki. Całość następnie należy spłukać, aby móc cieszyć się z odnowionego podjazdu lub chodnika.