Lifting twarzy to niezwykle skuteczny zabieg estetyczny, należący do zakresu chirurgii plastycznej. Jego efektem jest poprawienie owalu twarzy oraz nadanie elastyczności, przy jednoczesnym napięciu skóry. W tym artykule wyjaśnimy dokładniej, na czym on polega i opowiemy, na jakie efekty można liczyć.

Dla kogo jest lifting twarzy i kiedy zdecydować się na zabieg?

Nie ma konkretnej granicy wieku, kiedy warto byłoby poddać się zabiegowi liftingu twarzy. Zazwyczaj po czterdziestce u większości kobiet pojawiają się zmarszczki i bruzdy. Tym samym zmienia się owal twarzy, który wielu kobietom przestaje się podobać. Wszystko ze względu na to, że dochodzi do zmiany proporcji twarzy, a także tkanki przemieszczają się ku dołowi. To właśnie po czterdziestym roku życia skóra traci swoje dawne napięcie, opadając i w efekcie wyglądamy na bardziej zmęczone.

U każdej kobiety proces ten będzie przebiegał w różnym tempie, w zależności od genów i stylu życia. Lifting twarzy jest zabiegiem umożliwiającym przemieszczenie objętości tkanek twarzy ku górze, za sprawą napięcia ich głębszych warstw. W efekcie otrzymamy delikatne naciągnięcia skóry, co sprawi, że będziemy wyglądać młodziej.

Lifiting twarzy – jakie daje efekty?

Gdy lifting twarzy zostanie przeprowadzony prawidłowo, dochodzi do zmiany rozkładu objętości twarzy. Staje się ona bardziej pełna na górze, a dodatkowo znikną, lub znacznie spłycą się zmarszczki. Pamiętajmy jednak, że przed wykonaniem zabiegu liftingu twarzy nie możemy mieć żadnej infekcji, a tym samym możemy stawić się zdrowe. Jeśli chorujemy na choroby przewlekłe, takie jak przykładowo nadciśnienie tętnicze, musi być ono uregulowane. Przeciwwskazaniem do wykonania liftingu jest również infekcja czy też opryszczka. Zabiegowi nie mogą poddać się też nałogowi palacze, ponieważ stwarza to dodatkowe ryzyko martwicy skóry. Przede wszystkim udajmy się do sprawdzonej kliniki. Lifting twarzy – Szczecin to miejsce, gdzie możemy liczyć na fachową opiekę i doradztwo.

Lifting twarzy – na czym dokładnie polega operacja?

Klasyczny lifting twarzy to zabieg chirurgiczny, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym. Operacja będzie trwała od 2 do 4 godzin. Polega ona na odpowiednim nacięciu i uniesieniu skóry, tym samym zostaną odpreparowane i napięte głębokie tkanki. Cięcia prowadzi się w jak najmniej  widocznych miejscach, takich jak:

  • skronie
  • wnętrze ucha
  • za uchem.

Następnie preparowane są tkanki znajdujące się głębiej. Są one podnoszone i w efekcie zostają uniesione opadnięte tkanki twarzy. Następnie delikatnie napinana jest skóra i zostaje usunięty jej nadmiar. Po operacji zakłada się pacjentce jest specjalny opatrunek, który można zdjąć po upływie pięciu dni. Wtedy usuwamy też pierwsze szwy. Resztę szwów zdejmuje się w 10.-14 dobie po operacji. Podczas rekonwalescencji chronimy wszystkie operowane miejsca, a także konieczne jest unikanie wysiłku fizycznego. Po zdjęciu szwów oraz zagojeniu ran stosuje się masaż blizn oraz maści, które zmniejszą ich widoczność. Nie ma potrzeby martwienia się o okres rekonwalescencji, Klinika lifting twarzy – Szczecin z pewnością wyjaśni cały przebieg i doradzi, w jaki sposób najlepiej dbać o siebie po liftingu.