Sprowadzenie auta z Niemiec – wskazówki

przez dev5e2

 

Jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki w Europie i na świecie jest motoryzacja, a dokładniej rynek aut używanych. Jeżeli pamiętasz jeszcze czasy, w których w Polsce jeździło mało samochodów, niewielkie parkingi osiedlowe zapewniały miejsce każdemu chętnemu, a na ulicach próżno było szukać długich i męczących korków, to wiesz pewnie, że ten okres jest już za nami. Tego typu opis dziś brzmi trochę jak literatura sci-fi. Obecnie niemal każdy dorosły Polak posiada własne auto. Co więcej, wiele rodzin ma dwa lub nawet i trzy modele. To niewątpliwie duży problem, ale trzeba sobie szczerze przyznać, że szerszy i łatwiejszy dostęp do używanych aut jest też bardzo dużym plusem. Dlaczego?

Pierwszym powodem jest to, że każdy, bez względu na status społeczny, ma szansę posiadać własny samochód. Nic więc dziwnego, że Polacy coraz częściej zerkają w stronę Niemiec – kolebki sprowadzanych do naszego kraju pojazdów. Kilka lat temu tego rodzaju biznes był domeną handlarzy, którzy sprowadzali auta i na tym zarabiali. Dziś każdy chętny może zrobić to na własną rękę. Wystarczy wycieczka do naszych zachodnich sąsiadów, lub, co jest o wiele łatwiejszym sposobem, skorzystanie z popularnych giełd internetowych. Co jednak, jeśli nie znasz się na autach, a chcesz kupić konkretny rocznik? Co, jeśli masz określoną sumę pieniędzy i nie wybrałeś jeszcze modelu, ale chcesz po prostu, aby auto było sprawne? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jedynym i słusznym wyborem w tym momencie będzie rzecz jasna skorzystanie z pomocy fachowców, którzy dzięki swojemu doświadczeniu mogą doradzić, czy sprowadzenie z Niemiec auta, którym jesteś zainteresowany ma sens.

Sprowadzenie auta z Niemiec – gdzie szukać pomocy?

Tak jak już zostało wspomniane, najlepszym wyjściem podczas zakupu auta z Niemiec będzie skorzystanie z pomocy fachowców. Jeśli nie wiesz, gdzie ich szukać, to bardzo dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy Autotesto. Możesz zastanawiać się, na czym polega taka pomoc, skoro, w teorii, sprowadzanie auta z Niemiec jest bardzo proste? Owszem, nie trzeba wiele zachodu, żeby kupić – czy to w niemieckim komisie lub na niemieckiej giełdzie — używane auto od naszych sąsiadów, ale kupić auto dobre i sprawne, a takie z ukrytymi wadami, to dwie różne sprawy. Niestety życie wygląda często tak, że okazje są nimi tylko na zdjęciach. Co gorsza, problemy z autem nie zaczynają się od razu po wyjechaniu z komisu. Ukryte wady mają to do siebie, że pojawiają się po pewnym czasie, narażając nowego właściciela na duże dodatkowe koszty. Dzięki pracownikom Autotesto możesz – dokładnie w czterech krokach – kupić samochód z Niemiec, z którego będziesz w pełni zadowolony. Jak dokładnie wygląda omawiana usługa?

Wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie firmy, podajesz najważniejszą informację — budżet, jakim dysponujesz, oraz to, jakiego auta szukasz. Taka informacja, pierwsza z czterech, pozwala Autotesto na zawężenie poszukiwań do konkretnych modeli. Jak podaje w swojej ofercie wspomniana firma, po około 48h dostaniesz propozycję kilku aut, które nie dość, że będą pasować do Twojego profilu poszukiwań, to jeszcze będą sprawne i warte zakupu. Kolejny, trzeci krok jest jednym z najprzyjemniejszych. Na czym polega? Sprowadzenie auta z Niemiec oznacza również konieczność spełnienia pewnych procedur urzędowych. Należy poprawnie wypełnić dokumenty, które w przyszłości posłużą i do rejestracji pojazdu. Niezwykle istotne jest również skontrolowanie wszystkich dokumentów, które przekaże w trakcie sprzedaży niemiecki właściciel pojazdu. Jak widzisz zatem, odpowiednia wiedza w tym temacie jest wręcz niezbędna. Ostatni, czwarty krok, to przekazanie auta, które będzie w 100% gotowe do używania i jazdy. Dokumenty będą gotowe, a Ty będziesz mógł cieszyć się, że sprowadzenie auta z Niemiec przebiegło tak gładko!