Połączenie zabiegów przeprowadzanych w gabinetach przez wyspecjalizowane osoby oraz dobranie właściwej pielęgnacji domowej pomaga utrzymać skórę twarzy w najlepszej kondycji. Jednym z etapów pielęgnacji i troski o młodzieńczy wygląd naskórka jest jego złuszczanie. Eksfoliacja pozwala na pozbycie się z powierzchni cery warstwy rogowej, która sprawia, że twarz staje się szara, zmęczona oraz podatna na mikrouszkodzenia. Jednym ze sposobów złuszczania naskórka jest mikrodermabrazja, wykonywana w profesjonalnych gabinetach. To jeden z najchętniej wybieranych zabiegów, ze względu na szybko widoczne efekty i poprawę wyglądu skóry twarzy niemal natychmiast po zabiegi. Co to mikrodermabrazja? Jaka jest cena mikrodermabrazji?
Co to mikrodermabrazja? – rodzaje zabiegu
Mikrodermabrazja jest zabiegiem, który dzięki zastosowaniu specjalistycznego urządzenia, pozwala na usunięcie warstwy rogowej z powierzchni skóry. Dzięki usunięciu martwych komórek, naskórek staje się gładki i elastyczny, a przy regularnym wykonywaniu mikrodermabrazji możliwe jest niwelowanie różnych defektów skóry. To bezpieczna i mało inwazyjna metoda, niemniej jednak efektem ubocznym mikrodermabrazji jest widoczne zaczerwienienie skóry tuż po wykonaniu zabiegu.
Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?
mikrodermabrazja korundowa – podczas przeprowadzania tego rodzaju zabiegu wykorzystuje się mini kryształki korundu. To właśnie drobinki korundu, po wyrzuceniu z głowicy pod odpowiednim ciśnieniem prowadzą do ścierania komórek rogowych z powierzchni skóry twarzy lub ciała,
mikrodermabrazja diamentowa – to najbardziej popularny rodzaj mikrodermabrazji, podczas której używa się głowicy, wykonanej z powłoki diamentowej o różnej średnicy. Wykonywane ruchy głowicą prowadzi do zniwelowania martwych komórek, czego efektem jest ujędrnienie, wygładzenie i ujednolicenie skóry.
mikrodermabrazja wodno-tlenowa – to zabieg, który do usuwania wierzchniej warstwy martwych komórek skóry wykorzystuje strumień soli fizjologicznej, wtryskiwany z dużą prędkością.
Mimo że mikrodermabrazja jest mało inwazyjnym zabiegiem, bezpieczeństwo podczas jej wykonywania jest bardzo ważne. Aby uniknąć efektów ubocznych procesu warto wybierać salony, dysponujące odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, a także nienaganną opinią. Jednym z takim miejsc La Sante – salon kosmetyczny Kielce.
Mikrodermabrazja – efekty zabiegu
Opinie o mikrodermabrazji sprawiają, że coraz więcej kobiet oraz mężczyzn decyduje się na jej przeprowadzenie. Efekty zabiegu pozwalają na szybką poprawę wyglądu skóry, a także umożliwiają walkę z niedoskonałościami, pojawiającymi się na jej powierzchni.
Jakie są efekty mikrodermabrazji?
- usunięcie warstwy rogowej naskórka,
- niwelowanie widocznych przebarwień,
- poprawa ukrwienia skóry,
- usuwanie niedoskonałości, takich jak krost, grudek, wyprysków,
- wyrównanie koloru skóry,
- ujędrnienie i uelastycznienie naskórka,
- pobudzenie głębokich warstw skóry do wzmożonej pracy,
- zminimalizowanie widocznych, rozszerzonych porów,
- uregulowanie produkcji sebum.
- Mikrodermabrazja – przeciwwskazania
Mikrodermabrazja jest mało inwazyjnym zabiegiem. Niemniej jednak do jej wykonania konieczne jest przeprowadzenie wywiadu, który wykluczy przeciwwskazania, które mogłyby uniemożliwić jej wykonanie.
Przeciwwskazaniami do wykonania mikrodermabrazji są:
- aktywne stany zapalne na powierzchni skóry poddawanej zabiegowi,
- chorowanie na trądzik różowaty, a także zwyczajny z ostrym przebiegiem, czyli widocznymi, ropnymi zmianami,
- posiadanie przewlekłych, zapalnych dermatoz, takich jak łuszczyca lub atopowe zapalenie skóry,
- predyspozycje do pojawiania się bliznowców,
- skóra skłonna do pękania naczyń, tak zwana płytko unaczyniona,
- chorowanie na nowotwory,
- widoczne znamiona lub włókniani na powierzchni skóry,
- posiadanie naczyniaków jamistych.
Warto także wiedzieć, że dopuszczalne jest przeprowadzenie mikrodermabrazji w ciąży, jednak po zabiegu konieczne jest zabezpieczanie naskórka kremem z filtrem, aby nie dopuścić do pojawienia się przebarwień posłonecznych.