Śmieszne memy o miłości i czułości

przez dev5e2

Miłość jest bardzo ważnym, wręcz najistotniejszym uczuciem w naszym życiu. To budulec i fundament niemal każdej relacji międzyludzkiej. Kochamy na wiele sposobów. Miłość możemy podzielić na rodzicielską, partnerską, dziecka do matki, erotyczną oraz przyjacielską. Nie musi ona się jednak wiązać wyłącznie ze słowem “kochać”. Ma ona bardzo wiele odniesień, niejednokrotnie nawet żartobliwych.

Każdy z nas zna stare, dobre małżeństwa, które mimo tak długiego czasu przebywania ze sobą i współżycia wciąż wydają się kwitnącą i z dnia na dzień coraz bardziej kochającą się parą. Ma to jednak drugie dno, ponieważ nie ma związków i relacji idealnych. Wielokrotnie w stosunkach międzyludzkich może dochodzić do sporów i konfliktów, które ciężko zażegnać. Jest to efekt różnicy poglądów i wartości, ale nie jest to nic złego. Wręcz przeciwnie, związki umacniają się dzięki wymianie zdań i chęci doprowadzenia do kompromisu.

Czasem słyszymy stwierdzenie „tak go kocham, że zaraz go rozszarpię”. Jest to bardzo żartobliwe sformułowanie, które w jednym zdaniu zamieszcza główny sens miłości. Trzeba umieć sobie uświadomić, że jest ona piękna jak róża, ale podobnie jak ten kwiat ma też kolce. Nigdy nie można brać miłości zbyt poważnie. Trzeba umieć dać się ponieść emocjom, a kiedy trzeba nawet doprowadzić do ostrej wymiany zdań. W każdym związku dochodzi do konfliktów, ale to powinno uczyć, jak rozwiązać powstały problem.

Miłość nie powinna być traktowana oczywiście jako zło, ponieważ jest cudownym uczuciem, którego każdy powinien zaznać. Warto jednak podchodzić do niej nieco z dystansem, a czasami potrafić nawet obracać wiele kwestii jej dotyczących w żart.

Internet jest skarbcem wielu ciekawych informacji i anegdot dotyczących miłości. Warto czasem znaleźć w nim romantyczne historie, obrazki, demotywatory dotyczące samego zjawiska miłości i słowa „kochać”, aby uświadomić sobie jak normalne jest to, że uczucie nie musi być idealne. Wystarczy, że jest prawdziwe i płynie prosto z serca.